ES šalių vidurinės mokyklos jau gali internetu registruotis https://jt.ec.europa.eu/ į kasmet Europos Komisijos organizuojamą vertimo konkursą „Juvenes Translatores“, kuriame mokiniai galės varžytis su bendraamžiais visoje ES. Šiais metais bus verčiamas tekstas tema „Tvirtesniu žingsniu į žalesnę ateitį“.
Dalyviai gali versti tekstus iš vienos iš 24 oficialiųjų ES kalbų į kitą oficialiąją ES kalbą (galimi 552 kalbų deriniai). Pernai moksleiviai naudojo 150 kalbų derinių.
Mokyklų registracija – pirmasis žingsnis į konkursą – vyks iki 2021 m. spalio 20 d. 12 val. Vidurio Europos laiku. Registruotis galima bet kuria iš 24 oficialiųjų ES kalbų.
Vėliau Europos Komisija pakvies 705 mokyklas (atrinktas kompiuterio atsitiktine tvarka) dalyvauti antrajame etape. Konkurse dalyvaus tiek kiekvienos šalies mokyklų, kiek vietų ta šalis turi Europos Parlamente, tad Lietuvoje bus atrinkta 11 mokyklų.
Konkursas vyks lapkričio 25 d. internetu; jame galės dalyvauti ne daugiau kaip 5 kiekvienos atrinktos mokyklos moksleiviai (bet kurios šalies piliečiai, gimę 2004 m.).
Laimėtojai (po vieną iš kiekvienos šalies) bus paskelbti iki 2022 m. vasario mėn. pradžios. Jei leis aplinkybės, jie bus pakviesti į 2022 m. pavasarį Briuselyje vyksiančią apdovanojimų įteikimo ceremoniją. Laimėtojai taip pat galės susitikti su profesionaliais Europos Komisijos vertėjais ir daugiau sužinoti apie šią profesiją bei darbą su kalbomis.
Konkursą „Juvenes Translatores“ (lot. jaunieji vertėjai) Europos Komisijos Vertimo raštu generalinis direktoratas rengia kasmet nuo 2007 m. Konkursu skatinama mokyklose mokytis kalbų ir suteikiama galimybė paragauti vertėjo raštu duonos. Vienu metu visoje ES vykstančiame konkurse gali dalyvauti septyniolikmečiai vidurinių mokyklų moksleiviai.
Kai kuriuos dalyvius šis konkursas įkvėpė ir paskatino pasirinkti kalbų studijas universitete, o vėliau tapti profesionaliais vertėjais. Be to, konkursas suteikia galimybę atskleisti didelę ES kalbų įvairovę.

Daugiau informacijos

Konkurso „Juvenes Translatores“ svetainė https://bit.ly/3tcCUJD
Konkurso „Juvenes Translatores“ „Facebook“ puslapis https://www.facebook.com/translatores
Europos Komisijos Vertimo raštu tarnybos „Twitter“ paskyra @translatores