Europos kalbų diena minima kasmet rugsėjo 26 d., ji pradėta švęsti 2001 metais – siekiama skatinti daugiakalbystę, išsaugoti kalbinę ir kultūrinę įvairovę.
Šių metų Europos kalbų dienos tema „Kad tavo balsą išgirstų!“ susieta su Konferencija dėl Europos ateities. Tai kvietimas visiems europiečiams pareikšti savo nuomonę, išsakyti idėjas, aptarti Europos Sąjungos prioritetus ir iššūkius ir taip prisidėti prie Europos ateities formavimo. Dalyvauti renginiuose ir sekti konferencijos eigą galite daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje https://futureu.europa.eu/
Rugsėjo 29 d.10.00-12.00 Panevėžio „Vilties“ progimnazijos mokiniai sutiko Panevėžio apskrities Gabrilės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14), kur EUROPE DIRECT Panevėžys ir Jaunuolių dienos centro savanoriai kvietė mokinių grupes atskirose erdvėse pasikalbėti anglų, vokiečių italų, ispanų kalbomis. Laisvo gyvo pašnekesio atmosfera su bendraamžiu užsieniečiu buvo vienas iš kalbų mokymosi metodų. Surengtoje diskusijoje jaunuoliai pateikė pasiūlymus ir pageidavimus efektyvesniam mokymuisi.